Kırlent Diktim

Herkese Hayırlı Kandiller ve  Mutlu Pazarlar Dilerim

Son günlerde yaşadığım yoğunluk sebebiyle dikişe fazla zaman ayıramadım. Bir de üstüne Dikiş Dersi'nin öncülüğünde başlayan Manto Dikelim Etkinliği'ne katıldım. Manto dikişim çok da yolunda gitmiyor. Neredeyse beni dikişten soğutacak aksilikler çıkardı. Neyse dikişten soğumadan başka bir projeyle oyaladım kendimi. Kumaşımı Ankara'dan almıştım. Keşke daha fazla alsaydım diyorum. Çok sevdim çünkü. Kırlentleri fermuarlı diktim. Uzun elbise fermuarı olarak satılanlardan alıp kısalttım. Fermuarı kısaltmak için önce ölçü aldım. Sonra da tel zımbayla ölçümü belirledim, pay bırakıp makasla kestim. Zımbayla belirlememin asıl sebebi, fermuarın ucunu kestiğimi unutup, fermuarı kullanılmaz hale getirmekten korkmam - daha önce yapmışlığım var, bu defa akıllandım- Sevgiler 

Yorumlar

 1. Çok güzel olmuş elinize sağlık. Ankara kumaşçıları benden sorulur diye bilirdim. Bu kumaşı hiç görmedim. Nereden aldınız?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, kumaşımı Kızılay'daki Bursa Kumaş Pazarı'ndan almıştım :)

   Sil
 2. Kumaş gerçekten çok hoşmuş elinize sağlık hayırlı kandiller bu arada..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, size de hayırlı kandiller..

   Sil
 3. nefis bir kumaş, kırlente de çok yakışmış :))

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir kumaşmış.Güle güle kullanın.Kırlente çok yakışmış .:) Ellerinize sağlık birde :)

  YanıtlaSil
 5. Zımba fikri süpermiş. Genellikle bozduğum fermuarları inatla tamir etmek için dikiş dikmekten çok zaman harcarım. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

İsimsiz, eleştiriyi aşan,hakaret içerikli yorumları yayınlamıyorum.
Teşekkürler.

Popüler Yayınlar